Aktuální informace

Z ulic Chomutova se odvezlo na pět set tun odpadu, auta úklid blokují

 

Chomutov 13. 7. 2012 – Každoročně od jara do podzimu v rámci komplexního blokového čištění uklízí systematicky podle stanoveného harmonogramu pracovníci technických služeb město. „Za tři měsíce bylo z chomutovských ulic uklizeno téměř pět set tun odpadu. Práci technických služeb však ztěžují nezodpovědní řidiči, kteří i přes výzvu s auty před úklidem neodjedou,“ řekl náměstek primátora Martin Klouda. Překážku při blokovém čištění tvořilo 198 vozidel.

 

Blokové čištění mají technické služby naplánované v úterky, středy a čtvrtky od 7 do 15 hodin. Dva chodníkové samosběry a dva silniční doplňuje kropící auto a další technika. Průměrně se do úklidu zapojuje 6 řidičů, 2 závozníci a asi 8 pracovníků veřejné služby. „Přes tři sta tun odpadu se sebere jen ze silnic. Dalších přes čtyřicet tun je z velkoobjemových kontejnerů, které od loňského roku přistavujeme do čištěných lokalit,“ upřesnil ředitel technických služeb Zbyněk Koblížek. Pro kropení bylo použito za stejné období 1 130 m3 vody.

 

Od konce července začíná druhé kolo pravidelného úklidu města. „Naší snahou je čisté a uklizené město. Nedosáhneme toho ale bez podpory každého občana. Na jednotlivcích je jestli hodí odpadky na zem, vedle popelnice, uklidí po svém psovi nebo přeparkuje auto,“ uzavřel náměstek Klouda. V Chomutově se sice od loňského roku kvůli komplexnímu blokovému čištění auta neodtahují, to ale neznamená, že jejich vlastníci nejsou postiženi. Porušení dopravních předpisů je řešeno jako přestupek, ale uklidit pod zaparkovaným autem a v jeho okolí nelze.