Aktuální informace

Začalo první kolo blokového čištění ulic, komplikoval ho sníh

 

 

Do chomutovských ulic koncem března vyjely vozy čistící komunikace. Začalo tím letos první kolo blokového čištění, které trvá zhruba tři měsíce. Oproti podzimnímu je jarní kolo náročnější v tom, že pracovníci pomocí techniky i vlastních sil odklízejí z komunikací i drť, díky které v zimě sypače udržovaly dobrou sjízdnost. „Jako vždy budou včas v každé ulici umístěny značky, které na čištění upozorňují. Přivítali bychom, kdyby majitelé aut prokázali více ochoty než loni a své vozy na jeden den přeparkovali,” apeloval na obyvatele náměstek primátora Martin Klouda.

 

Začátek blokového čištění přerušily přívaly sněhu, které znemožnily vyčištění druhého úseku, tedy ulic Čechova, Smetanova, Legionářská, Purkyňova, Meisnerova, Křižíkova, Školní a Náměstí T. G. Masaryka. „Nepamatuji si, že by v předchozích letech nastala podobná situace a my museli upravit harmonogram čištění kvůli sněhové nadílce. Ulice budou vyčištěny v náhradním termínu,” informoval ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

 

Stejně jako loni bude v jedné z ulic čištěného úseku přistaven velkoobjemový kontejner, kam mohou lidé ukládat starý či nepotřebný nábytek, koberce nebo jiný odpad větších rozměrů. Přesná stanoviště kontejnerů jsou zvýrazněny v informačním letáku i na webových stránkách www.tsmch.cz a v Chomutovských novinách.

 

O vyčištění ulic se od 27. března starají čtyři zaměstnanci Technických služeb, dalších osm pracovníků na pomoc poskytl úřad práce. K dispozici mají čtyři samosběry, dva kropicí vozy a dva náklaďáčky. “Ročně z ulic města svezeme více než pět set tun odpadu, spotřeba vody pak činí necelé dva tisíce kubíků,” řekl Koblížek. První kolo čištění končí 2. července.

 

Termíny blokového čištění ulic jsou po celý rok vždy s dostatečným předstihem zveřejňovány na webových stránkách Technických služeb. Na termíny upozorňují více než týden předem i tabule v ulicích.

 

Každý rok se pracovníci Technických služeb setkávají s neukázněnými řidiči, kteří nechají své vozy v ulicích určených k čištění, a tím překážejí. Místo pod nimi zůstane nevyčištěno. Spolu se značkou upozorňující na plánované čištění je v ulici vždy umístěna i značka se zákazem stání v určený den a čas. Za její nerespektování si řidiči vyslouží pokuty. „Loni zákaz porušilo téměř pět stovek majitelů aut.“ dodal náměstek primátora Martin Klouda.