Aktuální informace

Začíná se stavět, lidé mohou využít zrecyklovaný beton

 

 

Technické služby předpokládají, že zjara opět vzroste zájem o betonový recyklát. “Technické služby jej začaly nabízet obyvatelům města i firmám v srpnu loňského roku. Zájem byl veliký, přes zimu ale mírně opadl. Což je logické, v chladných měsících se příliš nestaví. Nyní opět očekáváme nárůst,” uvedl ředitel technických služeb Zbyněk Koblížek.

 

Za čtyři měsíce loňského roku si lidé odvezli 548 tun betonového recyklátu, který je nadrcen na frakci 0 až 63 milimetrů. “Na požadovanou frakci drtíme betonové kry, které pocházejí z různých staveb či rekonstrukcí. Jedná se tedy o stavební odpad, který bude dále využíván jako náhrada kameniva do konstrukčních vrstev komunikací, k terénním úpravám, zásypům či do podloží chodníků,” vysvětlil vedoucí provozovny odpadového hospodářství Marek Pohl.  Recyklaci betonu Technické služby zajišťují pronájmem externího  mobilního drtiče s pásovým podvozkem. 

 

V případě zájmu si mohou obyvatelé i firmy přijet pro betonový recyklát přímo na skládku. Po předchozí domluvě je možné zajištění nakládky, případně i odvozu recyklátu nákladními vozy technických služeb. Služba i produkt jsou zpoplatněné. Domluvit si nakládku včetně přípravy materiálu je možné přímo ve vážním domku skládky nebo na telefonním čísle 731 411 779. K dispozici je ještě více než čtyři tisíce tun betonového kameniva.