Aktuální informace

Zaměstnanci Technických služeb se v práci cítí lépe

 

Technické služby zlepšují pracovní prostředí pro své zaměstnance. V posledních měsících organizace upravila nebo zrekonstruovala prostředí budov, které slouží jako zázemí pro pracovníky. “Je pro nás důležité, aby se naši zaměstnanci cítili v práci dobře. Při těchto rekonstrukcích reagujeme na podněty právě zaměstnanců, ti musí vědět, co jim jejich práci ulehčí nebo zpříjemní,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

 

Vážní domek na skládce v Pražské ulici má opravený sprchový kout, nové opláštění a zateplení. Obsluha lisu má nyní zázemí v nové mobilní buňce. Novinky jsou také v budově U větrného Mlýna. “Tam jsme vymalovali kanceláře a šatny, umístili nové lino na chodbu, do kanceláří a šaten a vytvořili místnost pro sušení oblečení,” řekl provozně-technický náměstek Miroslav Šulta.

 

V budově na hlavním hřbitově byl kompletně předělán topný systém, vybudovaná nová koupelna včetně sušících žebříků pro pracovníky údržby a v kancelářích byla vyměněna svítidla a lina.

 

Čistější prostředí a úspornější provoz je nyní v budově areálu Na Moráni. Tam technické služby zlepšily pracovní podmínky zaměstnancům v dílně, garážích i kancelářích. “V této budově jsme provedli nejvíce úprav. Vyměnili jsme například desky světlíků nad zámečnickou dílnou, namontovali větrací žaluzie, větrací ventilátor nebo vyměnili osvětlení v dílně i garážích,” vyjmenoval Miroslav Šulta.

 

Dispečerská místnost a přilehlá kancelář má nyní novou klimatizaci a osvětlení, kanceláře v budově jsou vymalované, podlahy mají nová lina a je tam i nově vybudovaná sušící místnost, která slouží potřebám závozníků svozu odpadů. 

 

Těmito rekonstrukcemi technické služby zdaleka nekončí. V současné době probíhá oprava regulace topného systému a ve spolupráci se zřizovatelem byly v areálu Na Moráni vyměněny okna a dveře. Tyto činnosti nejen zlepšují pracovní prostředí pracovníkům, ale také organizace očekává snížení energetické náročnosti budov.