Aktuální informace

Žena vyhodila deset tisíc, technické služby pomohly

 

Rutinu každodenní práce zaměstnanců Technických služeb města Chomutova (TSmCH) čas od času zpestří událost, která jim uvízne v paměti pro svou absurditu či nádech humoru. Konec roku je nejvíce vhodný pro sumář těchto historek i hodnocení úspěšně zvládnutých úkolů. “Samozřejmě se na konci roku zamýšlíme nad tím, co se nám povedlo. Legrační historky jsou pak obohacením naší práce,” uvedl náměstek primátora Martin Klouda.

 

V letošním roce pracovníci provozovny svozu odpadů namontovali celkem 165 nových

 

odpadkových košů do různých lokalit města. Přibylo i několik kontejnerových stání. “Máme také radost z toho, že se nám povedlo získat dotaci z evropských fondů na nákup nového svozového vozu s myčkou a nových nádob na bioodpad,” doplnil vedoucí provozovny Samir Kharboutli.

 

Právě se svozem odpadu je spojen velmi zajímavý příběh. Jednoho dne se v kanceláři provozovny rozdrnčel telefon a v něm se ozval roztřesený hlas jedné z obyvatelek města. Nedopatřením se jí totiž povedlo s domovním odpadem vhodit do kontejneru i obálku s deseti tisíci korunami. Zaměstnanci neváhali ženě pomoci. Odpad vysypali a začali obálku hledat. Přestože jejich úsilí připomínalo pověstné hledání jehly v kupce sena, po chvilce opravdu obálku našli. I s hotovostí jí poté předali majitelce.

 

Řadu novinek si na své konto připsala i správa hřbitovů. Letos se podařilo zrekonstruovat druhé vstupní schody do obřadní síně a zakoupit nový pietní pohřební vůz. Legračních historek není v této oblasti mnoho, letošní rok byl ale bohatý na absurdní krádeže. Do dnešního dne dosud neznámý pachatel z areálu hřbitova ukradl již dvacet vodovodních ventilů, když je (nikoli slovně) urazil.

 

Pravděpodobně skončily ve sběrně. “Již v historických dobách Řecka se říkalo, že národ bude posuzován tak, jak pohřbívá své zemřelé. Jak je vidět, jsou i dnes mezi námi ti, kterým je jedno, že kradou na hřbitovech,” kroutí hlavou vedoucí správy hřbitovů a pohřební služby Stanislav Drexler.

 

Novinkou, která u obyvatel města vzbudila rozporuplné reakce, je vybudování prvního psího pisoáru. Technické služby v Bezručově ulici ohraničily písečnou plochu, v jejímž středu je náhražka krytu lampy. Právě ta má přilákat čtyřnohé mazlíčky k vykonání své potřeby. A funguje víc než dobře. „Pejsci si na svůj záchodek zvykli. Aby se u něj netvořila při venčení fronta, rozhodli se hned vedle využívat i ceduli označující pisoár,” dodal náměstek primátora Martin Klouda.