Aktuální informace

Zkapalněný zemní plyn ušetří polovinu nákladů

 

Chomutov 19.4.2013 - Až o polovinu klesnou náklady na pohonné hmoty u osobních vozidel pohotovostních techniků, mistrů a vedoucích jednotlivých provozů Technických služeb města Chomutova. Příspěvková organizace města totiž nechala upravit osm osobních vozů Škoda Fabia, místo benzinu je nyní pohání zkapalněný propan-butan (LPG). „Touto změnou ušetříme životní prostředí ve městě i náklady na pohonné hmoty v řádech několika desítek tisíc ročně,“ vysvětlil důvod přestavby vozidel náměstek primátora Martin Klouda.

 

Přestavba není podle vedoucího provozovny Dopravy Samira Kharboutliho nijak náročná. „Jde pouze o namontování směšovače a nádrže na zkapalněný zemní plyn,” popsal.

 

Vozidla v provozu lidé poznají podle nálepky LPG. Čtyři z nich ozdobila také reklama firmy, která montáž prováděla. Její propagace přestavuje další úsporu pro Technické služby. Veškeré revizní činnosti po dobu záruky budou mít totiž zdarma.

 

Jízdní vlastnosti vozů se přestavbou nijak nemění, téměř stejná zůstane i spotřeba paliva. LPG je však zhruba o polovinu levnější než benzin.