Aktuální informace

Zrekonstruovaná plošina usnadní práci

 

Práci ve výškách zaměstnancům Technických služeb města Chomutova (TSmCh) výrazně usnadní nově zrekonstruovaná vysokozdvižná plošina. “Musíme se o všechny stroje starat tak, aby se co nejdéle zachovala jejich životnost. Generální opravy stávajících strojů jsou velmi vhodné z hlediska úspory financí a zároveň udržují kvalitu vozového parku technických služeb,” uvedl náměstek primátora Martin Klouda.

 

TSmCh zaplatily ze svého rozpočtu za úpravy vozu 534 tisíc korun. „Za ty nám dodavatelská firma upravila podvozek vozu, nástavba má pak za sebou generální opravu,” upřesnil vedoucí provozovny Dopravy Samir Kharboutli.

 

Technické služby provozují tři vysokozdvižné plošiny. Dvě z nich využívají pracovníci provozovny Veřejného osvětlení, zbylou pak zaměstnanci provozovny Veřejné zeleně. “Plošiny jsou pro nás velmi důležitými pomocníky, jakákoli práce ve výškách je možná jen díky nim. S opraveným strojem se lehce manipuluje, je rychlejší a lépe vybavený,” uvedl ředitel TSmCh Zbyněk Koblížek.

 

Vysokozdvižné plošiny zaměstnanci Technických služeb využívají především při prořezávání stromů či při opravě a údržbě svítidel. V zimě pak z plošiny umísťují na sloupy vánoční výzdobu a zdobí strom na náměstí.